Blog

Příze Pupetts Lyric

Dnes vám představím bavlněnou přízi Pupets Lyric a Puppets Lyric multicolor.

Výrobce tuto bavlnu doporučuje na háčkování bytových doplňků a hraček, při prohlížení nabídky mě zaujala nádherná barevnost melírů, které mají nepravidelné řádkování i jednobarevná klubíčka, které je možné mezi sebou kombinovat, Puppets Lyric nepouští barvy. V odkazu si prohlédněte již hotové výrobky z Puppets Lyric

Tato bavlna, ač silná krucená 8-mi nitka, je měkká a poddajná, velmi dobře se s ní pracuje a nitky se nedělí. Vyrobit si můžete chňapku do kuchyně i ručník či žínku, můžete vyprat na 60º a nic se s ní nestane.

Ti kteří sledují naší Facebook skupinku, již ví a mohli se zúčastnit háčkování trika na triko, na které jsem vypracovala návod: Žlutá tunika

Materiál je užasný a skvěle se nosí.

 

Příze Trachtenwolle

Vítejte u dalšího povídání o klubíčkách :)

 Minule jsem slíbila recenzi Trachtenwolle, směs vlny a polyakrylu.

Převzato ze stránky výrobce:

Tracht je německé slovo pro „tradiční kostým“ a tato příze odráží toto dědictví: rustikální příze v lidovém stylu pro tradiční úplety.                                                  Trachtenwolle je také ideální pro klasické každodenní styly, v řadě přírodních až vřesových tónů, které vypadají stejně skvěle s džíny a tričkem
nebo neformální oděv. Perfektní volba pro robustní oděvy s dlouhou životností.

Novinkou loňského podzimu jsou pastelové barvy, růžová, světle modrá a pistácie.

Na této přízi vyniknou plastické  a copanové vzory a ač se jeví hrubá, po vyprání zjemní a vlákna se spojí, což má za důsledek efektní a hřejivou pleteninu.

Není vhodná pro děti do tří let, jinak z ní můžete vyrobit cokoliv si vzpomenete.

Zkušební vzorek pletený lícovým žerzejem  10x10 cm   18 ok/24 řad jehlice č. 4

Návod:

Pletená tunika Pistacie

 

Novinky

Vítejte u čtení první psané recenze o novinkách, dnes klubíčkových.

Dnes Vám představím dvě novinky, Soft Kitty - žinylka od Elianu a  Špagáty od Anchor Craft

 

Soft Kitty je velmi příjemná novinka od Elianu. Její zpracování je velmi dobré, chloupky má krátké a husté. Na sociálních sítích se každou chvíli objeví dotaz ohledně pelichání, takže jsem vytáhla jedno klubko a vyzkoušela to. První jsem uháčkovala kolečko a vypárala ho, totéž jsem udělala ještě jednou a  nevypadl ani chloupek.

Takže pokud rády pracujete s žinylkou, určitě si i tuto oblíbíte. Vzhledem ke kvalitě ani nevadí vyšší cena, těch pár korun navíc se v tomto případě vyplatí investovat.

V prolinku na YOU TUBE uvidíte, že se s tím opravdu nemazlím.

https://youtu.be/UD1hd-rRYdc,

 

Anchor Crafty jsou 5mm špagáty ze 100% recyklátu bavlny a polyesteru v poměru 80% bavlna 20% polyester

Na tyto špagáty jsem byla hodně zvědavá a jsem, dá se říct, spokojená. Tohle jsou špagáty které se dají vázat podle potřeby, jsou poddajné a dají se i dobře rozvázat, pokud se nepovede uzel. Možnost rozčesání je skvělá, budou slušet i panenkám jako vlásky. Poměr kvalita vs. cena zn. ideál :-) Hodí se na koberečky, závěsy i povlak na polštář.

V příštím článku vám popíšu přízi Trachtenwolle a ukážu jak splétat šňůry s kolečkem Mobidai.

Děkuji za pozornost a těším se na další povídání

Vaše Alča :-)

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem